Sportowe podsumowanie roku 2017

Początek roku to zwykle czas rozstrzygnięć wszelkich plebiscytów. Czas więc najwyższy również na podsumowanie rywalizacji naszego Koła w 2017 roku .

Członkowie Koła dzielnie przyjeżdżający na zawody,  od kwietnia do października, nie zważając na pogodę i inne „okoliczności przyrody” (strome brzegi, krzaki, błoto i koleiny na dojazdach, plażowicze i pływacy), pracowicie zbierali drobne punkty do ogólnej klasyfikacji, bo liczył się każdy gram i centymetr ryby. Zasady rywalizacji w ramach Grand Prix dawały wszystkim możliwość punktowania w ogólnej klasyfikacji, bez faworyzowania żadnej z metod. Wykazać zaś można się było w różnych sposobach łowienia, bo w zeszłym roku oprócz rozgrywanych od wielu lat zawodów spławikowych i spinningowych, rywalizowaliśmy też po raz pierwszy w metodzie feeder.
Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić i wyrównać rywalizację (a może jednak powinienem napisać – nie dać nikomu popaść w rutynę) każde z zawodów odbyły się na innym łowisku (odliczmy tylko międzykołowe – tu już decyzje zapadły w Kole 33).

Zaliczyliśmy w tym roku Zalew Zegrzyński, Kanał Żerański, starorzecza Wisły i Bugu, rzekę Rządzę, Zalew Komorowski, AMO w Zalesiu, a nawet łowisko komercyjne Dawidy. Można więc było się wykazać nie tylko w różnych metodach połowu, ale również na różnych rodzajach wód.

 

Nasza rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami:

     

I miejsce  -  „profesjonalista i zawodowiec, mistrz tyczki i metody”


Rafał Zajkowski
Łowiąc 29.030 kg. ryb i wygrywając wszystkie zawody w jakich brał udział, zdobył 700 pkt GPX,
tym samym zapewnił sobie tytuł Wędkarza Roku 2017.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

        II miejsce – „specjalista od zamawiania pogody – El Capitano”


Wiesław Sochacz
uzyskał 578 pkt GPX. złowił 11.205kg. ryb,
w tym swojego życiowego, medalowego okonia 41.5cm

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III miejsce –  „spławik i spinning to żywioł jego”


Waldemar Sobolewski
zdobył 574 pkt GPX łowiąc 12.676kg. ryb,
zawsze plasując się w czołówce zawodów.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV miejsce – „pokażę facetom jak się łowi ryby”

Małgorzata Sochacz
uzyskała 488 pkt GPX. złowił 10.410kg. ryb,
w tym pięknego karpika 1,20 kg z dzikiej wody

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V miejsce – „postrach drapieżników na 513km. Wisły”

Janusz Kręźlewicz
uzyskał 426 pkt GPX. złowił 7.970kg. ryb,
w tym największą rybę złowioną podczas zawodów w 2017r. -  szczupaka 73 cm.

 

Pełne wyniki wszystkich zawodów i klasyfikacji Grand Prix 2017

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują również Koledzy, którzy dołączyli do naszego grona w tym sezonie, ale swoim zaangażowaniem i postepowaniem już wpisali się do ścisłej czołówki naszego koła, osiągając niezłe rezultaty łowieckie:

  • Paweł Stachowiak  - swoim 58 centymetrowym zębatym
  • Janusz Kręźlewicz - ilością i jakością złowionych ryb

Koledzy pokazali ze będą twardymi rywalami na przyszłe lata.  Gratulacje i powodzenia za rok Panowie!!!!

Podsumowując, myślę ze sezon 2017 można zaliczyć do udanych biorąc pod uwagę liczbę rozegranych zawodów,  poznanie nowych miejsc jak również możliwość wykazania się w różnych technikach połowu. Cieszą również rezultaty, a przede wszystkim wiele miłych wspomnień ze wspólnych spotkań nad wodą.

Jeszcze raz chciałbym pogratulować koleżance i kolegom wyników rankingowych i osiągnieć łowieckich, a także serdecznie podziękować Wszystkim uczestnikom, nie tylko z naszego koła, ale również przyjaciołom z Koła nr.33 w Rembertowie, za tworzenie niezapomnianej atmosfery, rywalizacji z pewnym dreszczykiem emocji, ale jednocześnie z domieszką dobrej, miłej zabawy.


A teraz możemy sobie tylko życzyć, aby w 2018 roku było tylko jeszcze lepiej.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem,
Kapitan Sportowy
Wiesław Sochacz

Wasze komentarze (1)
  • Robert Zawadzki
    1 rok temu
    Gratulacje dla zwycięzców a najbardziej dla Gosi ze pokazała hart ducha i walczyła dzielnie jako jedyna w męskim gronie. Brawo